خدمات موسسه

پرستاری از بیمار
پرستاری در منزل
نگهداری از سالمندان
نگهداری از کودکان

خدمات ویژه

پرسشنامه بلوغ فکری کودکان
مشاوره تخصصی آنلاین
ارتباط با پزشکان

خدمات ما

اعزام پرستار

اعزام پرستار

اعزام پرستار - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

اعزام  مراقب

اعزام مراقب

اعزام مراقب - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

اعزام فیزیوتراپ

اعزام فیزیوتراپ

اعزام فیزیوتراپ - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

تزریق داروهای بیمارستانی زیر نظر پزشک

تزریق داروهای بیمارستانی زیر نظر پزشک

تزریق داروهای بیمارستانی زیر نظر پزشک - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

ارائه EEG

ارائه EEG

ارائه EEG - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

رگ گیری و نمونه گیری خون از کودکان

رگ گیری و نمونه گیری خون از کودکان

رگ گیری و نمونه گیری خون از کودکان - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

اعزام پزشک

اعزام پزشک

اعزام پزشک - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

انجام فتوتراپی

انجام فتوتراپی

انجام فتوتراپی - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

ICU - PICU

ICU - PICU

ICU - PICU - خدمات ما را در این زمینه مطالعه کنید

درباره ما

مراقبت در ICU/PICU

بیمارانی  که در ICU بستری می باشند، اغلب اوقات ازنظر پزشک مر بوطه ترخیص شده اند اما از انجا که بستگان بیمار توانایی علمی برای رسیدگی      پس از ترخیص ندارند  بیمار را به مدت  طولانی تری در بخش  ICU نگهداری می کنند و این مسئله خود منجر به این می شود که بیمار در معرض دیگر عوارض و بیماریهای عفونی بیمارستان قرار گیرد. از این جهت این موسسه برای کاهش خطرات ناشی پس از ترخیص و همچنین کاهش اضطراب اطزافیان و بستگان بیمار کاهش خدمت دهی      درهنگام ترخیص و پس از آن یعنی در منزل  می باشد.
نکته قابل توجه اینکه در کل غرب کشور تنها 8 تخت  PICU(ICU اطفال )  به طور اخص تنها در کرمانشاه موجود می باشد.  لذا این کمبود تخت در پذیرش بیماران باعث می شود که نوبتهای دراز مدت به آنها داده شود که بتوانند در بخش     PICU  پذیرش شوند،همین  امر موجب مرگ ومیر تعدادی از اطفال در صفهای طولانی انتظار برای تختهای ICU می شود.
-    در این راستا موسسه حامی با داشتن پرسنل و کادر پزشکی محرب خود که سابقه طولانی در درمان و مراقبتهای پزشکی اطفال را دارا می باشند، شرایطی را مهیا نموده است که از این پس والدین و اطفال در حال استیصال و انتظار باقی  نمانند.
-    ما  خدمات PICU  را در منزل شما ارائه خواهیم نمود  . فقط کافیست که با ما تماس  حاصل نمایید  و کود کان خود را با اطمینان و آرامش به ما بسپارید  .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

عملکرد:

از انجا که بیمار پذیرش  شده در بخش PICU/ICU درشرایط یک بیمار معمولی نمی باشد پس  از ترخیص از لحاط سلامتی در موقعیت ریسک بالا می باشد از این رو مددجویان( بیماران) پیش از ترخیص توسط سوپروایزر و سایر متخصیصن مر کز  حامی کارشناسی می  شوند . پس از ارزیابی بیمار و تهیه  تجهیزات   بیمار مورد نیاز ،محل استقرار   بیماردر منزل مشخص می شود و تجهیزات   کامل در محل برپا و آماده کار خواهد شد.
برنامه مراقبتی و درمانی با توجه  به درمانهای در حال انجام و با هماهنگی پزشکان مربوطه و براساس شرایط  مریض توسط سوپروایزر مرکز تنظیم می شود ونسبت به ترخیص بیمار با تمام مراقبتهای لازم اقدام می شود.
گفتار درمانی و فیزتراپی   در منزل :
فیزیوتراپی )  (Physiotherapyشاخه ای از پزشکی  است که در ارتباط با اختلالات حرکتی  ودرد از طریق ارزیابی تشخیص ،درمان و پیشگیری توسط فیزیو تراپیست  که هدف اصلی اش ارتقاء سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد است انجام می شود.
فیزیو تراپیست از طریق عوامل فیزیکی  ومکانیکی   ، کار برد تکنیکهای خاص و تمرینات طبی با اگاهی از آناتومی عضلات و مفاصل ، فیزیو لوژی اعصاب ، حرکت شناسی و الکتروتراپی به درمان بیماریها و اختلال عصبی ، عضلانی ، اسکلتی می پردازد.
درما ن  در موسسه حامی توسط  فیزتراپیست ها عبارتند از :
گرماوسرما ،جریان الکترویکی فرکانس پایین مانند تنس فارادیک ،اینتر فرنشیال
عوامل الکترو مغناطیسی مادون قرمز ،ماورای بنفش ،لیزر ،دیاتومی

گفتار درمانی :

با شروع به ارزیابی ، تشخیص، درمان و پیشگیری انواع مختلف اختلالات  گفتار و زبان نموده است. این مرکز اولین موسسه در ایران است که کار خود را بر روی اختلال بلع و تغذیه ای در نوزادان بستری در بیمارستان متمرکز نموده است و در ایت زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است و با پذیرش مستقیم مادران به همراه کودکانی که نیازمند تغذیه از شیر مادر هستند به روند درمان  کمک شایانی نموده است.
با توجه به نقش پر اهمیت گفتار درمانی در بازتوانی نوزااان دارای مشکلات تغذیه ای و اختلال بلع ، پرسنل حامی در رفع این اختلالات به روش گام به گام و از طریق تحریکات حسی و حرکتی داخل دهان تا مکیدن که بهترین حالت تغذیه آن از سینه مادر است ، به کودک یاری خواهند رساند.
پذیرش مراجعه کنندگان در این بخش به صورت زیر می باشد:
1-    بطور مستقیم و بدون نامعه ارجاعی از پزشک
2-    بطور غیر مستقیم و با نامه ارجاعی از  پزشک
3-    ارسال برگه مشاوره از بخشی که بیمار در آن بستری می باشد.
فعالیتهای روزانه بخش گفتار درمانی:
-    تنظیم پرونده بیماران مراجعه کننده به بخش گفتار درمانی توسط آسیب شناس گفتار درمان.
-    ارائه خدمات درمانی ( هر جلسه 45 دقیقه می باشد و شامل ارزیابی، درمان و مشاوره به والدین می باشد.)
-    ثبت روزانه جلسات درمانی بیماران و ضمیمه کردن آن به پرونده بیمار.
-    بایگانی پرونده بیمار پس از پایان یافتن دوره آموزشی و درمانی.

فعالیتهای آموزشی و پژوهشی:

-    برگزاری دوره کارورزی دانشجویان گفتار درمانی.
-    آموزش نیروی طرح انسانی ، ارائه مقالات در کنگره گفتار درمانی ( درمان و پسشگیری در نوزادان، بررسی رابطه اختلالات تغذیه ای با بیماریهای زمینه ای)
-    شرکت در کنگره سالانه گفتار درمانی
-    برگزاری کارگاه اختلالات بلع و مکیدن
-    شرکت در سمینار شیر مادر
-    برگزاری کارگاه برخورد با اختلالات تغذیه در نوزادان دچار ضعف عضلانی در خوردن
-    ایراد سخنرانی در سمپوزیوم مداخلات زود هنگام در درمان بلع و تغذیه کودکان
-    شرکت در برنامه سازماندهی نوزادان مبتلا به شکاف کام و لب در ایران
-    تدریس دوره آموزشی کوتاه مدت پرستاری و مراقبت ویژه نوزادان
-    همکاری و عضویت در انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر
-    ارائه خدمات گفتار درمانی با تیم P.K.U به صورت رایگان
-    تهیه و پخش پمفلت های آموزشی مرتبط با رشته
-    تهیه و فعال نگهداشتن برد آموزشی و آموزش  درون گروهی
-    تهیه کتابچه آموزشی بر مبنای چگونگی مداخله در عملکرد تغذیه برای نوزادان دچار مشکلات تغذیه ای بستری در بیمارستان ( ویژه دانشجویان گفتار درمانی)


اجاره تجهیزات :
انواع تجهیزات پزشکی جهت استفاده از بیماران در مرکز موجود است شما می توانید ضمن تماس با مرکز یا از طریق همین سایت نجهیزات پزشکی خود را براساس شرایط تعیین شده در خواست و اجاره نمایید
تجهیزات پزشکی مورد نظر شامل تمام انواع تجهیزات بیمارستانی ،درمانگاهی ،اتاق عمل می باشد که جهت استفاده بیماران در منزل در اختیار شما قرار داده می شود.این تجهیزات شامل لامپهای  فتوتراپی برای درمان زردی نوزدان زیبای شما که در ابتدایی ترین روزهای زندگی خود می بایست در آغوش گرم خانواده باشند نه در بیمارستان . این وسایل به همراه نیروهای متخصص جهت اقدامت درمانی و آموزش رایگان به منزل  شما اعزام خواهد شد.

فروش تجهیزات
تمامی انواع تجهیزات پزشکی مورد استفاده بیماران در مر کز موجود است . انواع کالاهای پزشکی موجود در موسسه حامی ،ازمراکز معتبر و اصلی تهیه گردیده است که با قیمتی کمتر از بازار و دارای برچسب اطمینان  به مشتریان ارائه می شوند.از اینرو شما می توانید به کیفیت کالای خود اطمینان داشته باشد ودر کمترین زمان ممکن اقدام به خرید کنید و کالای اصلی به محل  مورد نیاز شما ارسال می شود.
درمان کودکان در منزل:
بستری شدن کودکان در بیمارستان یک رویداد اضطراب زا برای کودک و والدین او محسوب می شود، این امر می تواند کودک را تحت الشعاع قرار دهد و علاوه برآن که بهبود او را به تاخیر می اندازد ،از کارایی والدینش نیز می کاهد و نظم زندگی مختل می شود.این اضطراب  ممکن است تا مدتها  بعد از ترخیص کودک هم ادامه داشته باشد و حتما ممکن است دچار افسردگی   شود و همچنین عفونتهای بیمارستانی که ممن است کودک دلبند شما در بیمارستان به آن آلوده شود، یکی از دلایل اصلی مر گ و افزایش دوران نقاهت می باشد که با روش درمان در منزل می توان از آن اجتناب کرد.

نکته مهم :
Ivline یا رگ گیری کودکان یک مشکل تخصصی و اصلی در درمان کودکان و سالمندان می باشد که باعث ایجاد اضطراب و ترس در کودکان می شود و همچنین به دلیل عدم توانایی کادر در جلو گیری از احساس  درد  والدین دچار بی اعتمادی ،عصابنیت و ناامیدی نسبت به کادر درمانی می شوند . و همچنین باعث بروز افسردگی و حس گناه در انها می شود که  نتوانسته اند به درستی کودکشان رسیدگی   کنند .

 خدمات پاراکلینیکی در منزل :
اعضای حامی در صورت نیاز به خدمات پاراکلینیکی (آزمایشگاهی )  می توانند به سادگی  آن را در اختیار بیماران در منزل قرار دهند . این خدمات شامل همگی سرویس های پاراکلینیکی اعم از ، نمونه گیری  خون و ادرار و دیگر انواع آزمایشات و همچنین تحویل نتیجه آزمایش به بیمار می باشد.

تهیه دارو :
اعضای حامی ، در صورت نیاز به دارو در منزل می توانند این سرویس را در اختیار شما قرار دهند . دارو پس ازدریافت نسخه معتبر پزشکی از درب منزل ، تهیه و به بیمار تحویل می گردد.

انتقال پزشکی:
در صورت نیاز بیمار به انتقال پزشکی از منزل به بیمارستان وبالعکس ،حامی این انتقال  را با استفاده ازشبکه آمبولانس اوژانس یا  بطور خصوصی سازماندهی می نماید. شما می توانید به صورت آنلاین در پرتال حامی بدون تماس تلفنی و یا فکس در خواست معرفی بیمارستان داشته باشید.
مراحل :
در هنگام در خواست پزشکی شما می توانید از طریق ایمیل ، فاکس ،تلگرام ویا تلفن همراه با موسسه تماس حاصل نمایید. تماس از شما تثبیت محل آدرس و هماهنگی زمان و خدمت رسانی از ما .

شیمی درمانی در منزل :
مردم   از واژه شیمی درمانی( chemotherapy) ، وحشت دارند و براین باور هستند که فردی شیمی درمانی می شود  به بیماری سرطانی و درمان ناپذیری مبتلا است که به زودی زندگی را وداع خواهد گفت در حاالی چنین نیست.
داروهای شیمی درمانی از طریق خون به سلولهای سرطانی و تمام قسمتهای بدن منتقل می شود. این داروها روی سلولهای سالم هم اثر تخریبی دارند که بصورت عوارض جانبی بروز می کنند. این عوارض موقتی هستند و در پایان درمان قطع می شوند.

حای موسسه حامی از راه  های زیر به کمک آمده است:
1-    کاهش رفت و آمد در مسیر منزل و یا بیمارستان با مرکز شیمی درمانی
2-    بازگرداندن آرامش به سیستم  برهم خورده زندگی بستگان بیمار
3-    کاهش انتقال عفونت ها از محیط اطراف به بیمار
4-    ایجاد اعتماد به نفس در بیمار و خانواده او
5-    هیچگونه ضرری برای اطافیان در بر نخواهد داشت.
انجام EEG در منزل:
مزایای انجام نوار مغز در منزل
-    عدم نیاز به مراجعه به درمانگاه های پر ازدحام و مطب ها.
-    انجام نوار مغز در محیط  آزمایش را بیشتر می کند.
-    قابلیت انجام نوار مغزی طولانی و حتی 24 ساعته با ثبت ویدئو که به تشخیص بهتر بیماری کمک می کند.logo

برچسب های سایت

تماس با ما


کرمانشاه خیابان بهاراول بهارستان

P : ۰۸۳۳۷۲۸۱۹۴۳

E : info@haminursing.com

F : ۰۸۳۳۷۲۸۱۹۴۳

طراحی سایت